5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Mbappe thyen heshtjen dhe tregon nëse njëmend kërkoi largimin nga Parisi

Kylian Mbappe është bërë sërish temë në mediat botërore, pasi rrodhën informacione se ka kërkuar largimin nga Paris Saint Germain.

Mediat e ndryshme në Francë raportuan javën e kaluar se Mbappe nuk është aspak i kënaqur me klubin dhe ka kërkuar qysh në janar largimin nga Parc de Princes.

Megjithatë ka qenë vet sulmuesi francez që ka folur pas ndeshjes derbi ndaj Olympique Marseille (1-0), duke treguar gjithë të vërtetën.

Mbappe ka thënë për RMC Sport se lajmet kanë qenë vetëm spekulime dhe se ai është i lumtur në Paris.

“Informacioni doli ditën e ndeshjes me Benfican dhe unë nuk e kuptova”.

“Unë nuk jam i përfshirë në këtë histori dhe isha i tronditur si gjithë të tjerët”, tha francezi.

“Është krejtësisht lajm i rremë dhe jam shumë i lumtur në Paris”, deklaroi Mbappe.

23-vjeçari gjatë verës vazhdoi kontratën me PSG-në deri në vitin 2025, derisa këtë sezon po kalon nëpër një formë fantastike.

Reprezentuesi francez në 14 ndeshje zyrtare ka gjetur 12 herë golin, derisa ka asistuar në një tjetër. /Telegrafi/

Më Shumë

Haxhi Avdyli qytetarit të Kosovës: Bëhu patriot, mos konsumo produkte serbe

Deputeti i Partisë “Guxo” Haxhi Avdyli ka kërkuar nga qytetarët që të mos konsumojnë produkte serbe, pasi që me këtë sipas tij, ata indirekt...

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit. Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike,...

Lajmet e Fundit