1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Mbeturina dhe demolim i këndit të lojërave për fëmijë në Nashec

Mbrojtja e natyrës dhe e pronës së përbashkët publike është përgjegjësi e çdo qytetari.

Këto pamje janë nga pika turistike e sapo inauguruar në Nashec, mbeturina dhe demolim i këndit të lojërave për fëmijë.

Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtme dhe pemë

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, tha se është i sigurtë që këto nuk i kanë bërë fëmijët, por persona të pandërgjegjshëm të të cilëve iu pengon e mira, e bukura dhe e përbashkëta.

Ai falënderoj ekipet e Ekoregjionit që kanë dalur dhe kanë pastruar hapësirat, “por demolimet tek këndi i lojërave dhe të pjesëve tjera vështirë rregullohen, andaj duhet t’i mbrojmë ato së bashku”.Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtme

Sipas tij Prizreni është qytet i kulturës dhe shumica jemi për të bukurën.Do ta mbrojmë natyrën e bukur të Prizrenit, duke i izoluar keqbërësit. E mira, do ta mund të keqen”.

Mund të jetë një imazh i pemë dhe ambiente të jashtme

 

Më Shumë

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Asociacioni i Komunave dhe MFPT-ja përplasen për tatimin në pronë

Çmimi për tatim në pronë është rritur 100 për qind. Ministri i Financave thotë se nuk e ka marrë këtë vendim, ndërsa nga Asociacioni...

Lajmet e Fundit