19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mbi 10 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

Numri i rasteve aktive me coronavirus në Kosovë ka arritur në shifrën në mbi 10 mijë.

Po ashtu të mërkurën u konfirmuan 1 mijë e 853 raste të reja, derisa u raportua edhe për tre të vdekur.

Nëse krahasohet me një ditë më parë, në Kosovë ka një rritje të infektimeve.

Gjatë 24 orëshit të fundit 840 qytetarë u shëruan.

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë vazhdimisht thirrje për bartje të maskave në ambient të mbyllur dhe vaksinim me dozat përforcuese të vaksinës.

Më Shumë

SBAShK-u është në të drejtën e vet – pezullimi i grevës është akt patriotik!

Nga Halil Matoshi Pezullimi i grevës deri në janar 2023 dhe nisja e mësimit më tre tetor (tue i lanë hapësinë Qeverisë për reflektim në...

Arrestohet personi i kërkuar në “Bajram Curr” të Prizrenit

Një person i kërkuar është arrestuar në lagjen “Bajram Curri” në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër ë gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së...

Lajmet e Fundit