5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbi 41 milionë euro pasuri të paligjshme të sekuestruara në Kosovë

Mbi 41 milionë euro llogaritet të jetë vlera e pasurisë së paluajtshme, të përfituara në mënyra të paligjshme, që është konfiskuar e sekuestruar nga shteti i Kosovës.

Nga kjo shumë, 33 milionë euro është vlera e pasurisë së sekuestruar, objektet e konfiskuara arrijnë shumën e 3,4 milionë eurove, ndërsa asetet e ngrira janë rreth 4.6 milionë euro.

Sipas një grafike të Radio Evropës së Lirë, autoritetet e vendit kanë sekuestruar 5 shtëpi me vlerë financiare të përgjithshme prej 867,885 euro dhe 10 banesa me çmim të përgjithshëm prej 575,456 eurosh.

Po ashtu, shteti i Kosovës ka arritur të sekuestrojë një klinikë që përbën vlerën 769 mijë eurove, si dhe katër parcela me vlerën totale 339,728 eurove.

Në vend janë të sekuestruara një lokal me vlerë prej 59,790 euro dhe një motel prej 320 mijë sosh.

Këto të dhëna janë siguruar nga Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar ose të Konfiskuar.

 

Më Shumë

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur dy pushka me mitraloz...

Duda Balje viktimë e ngacmimit nga personi i cili thotë se ishin në ‘lidhje dashurie’ për 6 vite

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, e cila vjen nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka denoncuar në Polici se është përballur periudhën e...

Lajmet e Fundit