13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Më 24 nëntor në Gjonaj të Hasit zbulohet busti i dëshmorit Reshat Çoçaj

Në kuadër të festave të Nëntorit, do të bëhet zbulimi i bustit të dëshmorit të kombit Reshat Çoçaj .

Zbulimi i bustit do të bëhet më 24 nëntor në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në Gjonaj

“ Busti i përmasave 1 metër e 80 cm është  financuar nga familjarët, ndërsa të pranishëm do të jenë në zbulimin e tij përfaqësuesit e institucioneve qindore dhe lokale”, njofton OVL në Has, shkruan “PrizrenPress”.

“Me këtë rast do të mbahet edhe një fjalim rasti, ku do të flitet për jetën dhe veprën e dëshmorit, ndërsa bashkëluftëtarët do t’i evokojnë kujtimet për jetën e dëshmorit”.

Anëtarët e SHKA “Malësori” nga Gjonaj do ta japin me këtë rast një program artistik.

Ky manifestim mbahet në organizim të përbashkët të Qendrës Kulturore në Gjonaj, që mban emrin e dëshmorit dhe Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, dega në HAS./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndahet nga jeta avokati nga Prizreni, Orhan Rekathati

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar për vdekjen e avokatit nga Prizreni, Orhan Rekathati, i cili u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. OAK...

Përleshje mes nxënësve në një shkollë fillore në Prizren, 15-vjeçari ther me thikë shokun e klasës

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta. Drejtoritë shpesh detyrohen të kërkojnë ndihmën e Policisë për...

Lajmet e Fundit