11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Me shpirtin plot dritë

Sahit F. Osmani

I lumtur është ai që shpirtin e ka plot dritë
Dhe fijet e territ i ka këput prej kohësh
Kufiri i dritës gërshet i pleksur me dashuri
Ku hijet e urrejtjes s’mund t’i ngjiten dot
Vetëm jeta kalon të këndojë këngën e vet
E ngjitur për zemër pa mëkate dashurie
Për ty që të jetosh e lumtur në këtë botë
Me shpirtin plot dritë mirësi të rrezatosh

Më Shumë

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Babait

Lajmet e Fundit