34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Merret vendimi, çfarë ndodh me Serie A sezonin e ardhshëm

Gati dy muaj pa futboll në Itali, ndërkohë që ende nuk dihet nëse di të rifillojë sërish. Ditët e fundit nuk kanë munguar as polemikat, për shkak se qeveria nuk e ka dhënë “OK” që skuadrat e futbollit të nisin përgatitjet me 4 maj. Autoritete mendojnë ndryshe dhe programojnë datën 18 maj për diçka të tillë.

Në Itali në njëfarë mënyre kanë nisur ta mendojnë edhe mbylljen e sezonit para kohe dhe kjo vërtetohet edhe nga video-konferenca e një dite më parë, mes Shoqatës së Trajnerëve, Shoqatës së Futbollistëve, Shoqatës së Arbitrave dhe Federatës Italiane të Futbollit (FIGC).

Sky Sport zbulon se në takimin e bërë është marrë një vendim që ka të bëjë me fatet e këtij sezoni, më saktë nëse do ketë skuadra që ngjiten dhe bien po u mbyll kampionati tani. Të gjithë janë “pro” diçkaje të tillë, duke hedhur poshtë opsionin që Serie A të bëhej me 22 skuadra sezonin e ardhshëm. Struktura e kampionatit mbetet e njëjtë, me 20 skuadra.

Më Shumë

Vdes 26 vjeçari që u ther mbrëmë në Prizren

Ka vdekur A. Th, i cili ishte therur mbrëmë në Prizren. Për shkak të plagëve të rënda, 26-vjeçari ishte dërguar për trajtim në QKUK ku...

Imobile mbërrin në Stamboll, tifozët e Beshiktashit i bëjnë pritjen madhështore

Sulmuesi i Lazios u kushtoi arkave të klubit turk tre milionë euro. 34-vjeçari bëhet kështu shok skuadre me Ernest Muçin dhe Milot Rashicën.  Ai mbërriti...

Lajmet e Fundit