11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Milani përgatit kontratën e re për Theo Hernandez

Gjigantët e Serie A, Milan-i po mendojnë të rinovojnë kontratën e Theo Hernandez, ndërsa interesi i Bayern Munich rritet më shumë.

Sipas një raporti nga gazetari italian, Daniele Longo, Milan-i po synon të rinovojë kontratën e Hernandez në fund të sezonit për të shmangur çdo interes nga klubet e tjera për lojtarin.

Francezi është i lumtur me kuqezinjtë për momentin. Por, ai dhe agjenti i tij do të marrin një vështrim të përgjithshëm pas sezonit për të vlerësuar drejtimin e të ardhmes së klubit dhe synimeve të ardhshme.

Milan-i është i vendosur të përmirësojë kontratën e tij dhe të ofrojë një pagë prej 4.5 milionë euro plus bonuse në propozimin e ri.

Megjithatë, nuk ka asnjë nxitim pasi kontrata aktuale e 26-vjeçarit skadon në vitin 2026 dhe do të ketë shumë kohë për të planifikuar.

Kjo lëvizje vjen pas një interesi të fortë nga gjigantët e Bundesliga-s, Bayern Munich, të cilët potencialisht po kërkojnë një zëvendësues për Alphonso Davies, i cili mund të largohet për te Real Madrid-i këtë verë.

Theo Hernandez vlen më shumë se 90 milionë euro në tregun aktual të transferimeve, por Milan-i nuk ka plane të shesë yllin e tyre tani. Albanian Post

 

Më Shumë

Berisha viziton Bashkësinë Islame të Prizrenit, uron besimtarët për Fitër Bajram

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Dega në Prizren, Zafir Berisha sot ka vizituar Bashkësinë Islame të Prizrenit për të uruar festën kryetarit dhe kryesisë së...

Presidentja Osmani uron qytetarët për Fitër Bajram: Solidariteti ndërnjerëzor, trashëgimi e jona e çmuar

Presidentja e shtetit, Vjosa Osmani ka uruar qytetarët për festën e Fitër Bajramit, duke thënë se solidariteti ndërnjerëzor, i cili e shoqëron muajin e...

Lajmet e Fundit