30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

“Misioni i Ri” zhvillon ekonomin e vendit

PDK-kandidatet per deputetKandidatët e PDK-së  në Prizren për deputet  të Parlamentit  të  Kosovës, kanë vazhduar aktivitetin e tyre elektoral në shumë ndërmarrje punuese.

Ata janë  zotuar se me “Misionin e Ri” të liderit  Hashim  Thaçi,  të gjithë do të përfitojnë,sidomos ndërmarrjet e shumta punuese të zejeve të ndryshme.

“Vet programi i PDK-së për zhvillim ekonomik është i paraparë për këtë synim”.

Fillimisht disa prej kandidatëve si Edita Tahiri, Luljeta Veselaj-Gutaj, Zahrije Jusufi, Nait Hasani, Nezir Çoçaj, Naser Berisha dhe Irfan Fusha  takuan banorët e lagjes “Dardania” ish -Jaglenica  me ç’rast  panë nga afër edhe disa ndërmarrje të ndryshme, të cilat kanë të punësuar një numër të qytetarëve .

Deputetët njëzëri iu premtuan pronarëve të ndërmarrjeve punuese të ndryshme se me PDK-në, puna e tyre dhe biznesi do të arrijnë suksese edhe më të mëdha.

“PDK-ja në programin e vetë e parasheh një pikë të tillë të zhvillimit ekonomik, si dhe të punësimit të qytetarëve, që sipas tyre është prioriteti kryesor i PDK-së për mandatin e ardhshëm katër vjeçar”.

Pronarët e ndërmarrjeve të ndryshme në Prizren, ndërkaq  shprehën gatishmërinë e tyre se do ta votojnë PDK-së dhe se i besojnë “Misionit të Ri” të Thaçit.

Ata thanë se premtimet e realizuara tashmë janë konkrete dhe me to po ballafaqohen çdo ditë, si dhe ua kanë lehtësuar punën në bizneset e tyre.

Një vizitë  në kuadër të fushatës zgjedhore kandidatët e PDK-së për deputet të Parlamentit të Kosovës, kanë realizuar edhe në strehimoren e pleqve dhe personave më aftësi të kufizuara në fshatin Therandëz ish -Petrovë, ku biseduan për hallet e  kësaj kategorie njerëzore. Ata ofruan mbështetje për këta persona dhe për kushte më të mira  të qendrës dhe staf më të  zgjeruar./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Babai i Aviciit: Më mungon çdo minutë, por zemërohem me të që u largua

Më 20 prill të vitit 2018, bota humbi një superyll muzikor, DJ-in suedez Avicii. Në moshën 28-vjeçare, ai humbi jetën në mënyrë tragjike ndërsa ishte...

Lajmet e Fundit