25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Enver Hoxhaj përfshihet në një incident

Enver HoxhajjSimpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë përfshirë në shkëmbime verbale Ministri në largim të Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, derisa ai ka dalë nga një debat për zgjedhjet në Kosovë.

Këtë e ka konfirmuar për KTV, vetë ministri Hoxhaj. Ministri Hoxhaj është munduar të minimizoj ngjarjen duke thënë se vetëm ka pasur brohoritje se do të fitojmë ne dhe asgjë më shumë.

Ai nuk ka përmendur emra, por vetëm thotë se ishin simpatizantë të LDK’së.

Ndërkohë mësohet se deri te fyerjet ndaj tij kanë ardhur pas debatit kur kandidatja për deputete e LDK-së Vjosa Osmani dhe ministri Hoxhaj, e kanë vazhduar debatin pas emisionit për nepotizëm dhe ka ndërhyrë edhe bashkëshorti i saj.

Është dashur edhe ndërhyrja e policisë së Kosovës.

Më Shumë

Mot me diell e vranësira të pjesshme, temperaturat deri në 35 gradë Celsius

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell, ku pjesërisht do të ketë dhe vranësira. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat...

Dogana e Kosovës gjen mallra të fshehura në një automjet në pikën kufitare të Vërmicës

Dogana e Kosovës njofton se ka parandaluar futjen e mallrave të padeklaruara në Pikën Kufitare Vërmicë. “Pas ndalimit të një automjeti, drejtuesi është pyetur nëse...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit