18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Mot i vranët e me intervale me diell

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot jostabil, i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat pritet të sillen nga 6-18 gradë Celsius.

Më Shumë

Vdes në moshën 22 vjeçare, Adhurim Fetiu nga Suhareka

Ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë, Adhurim Fetiu nga fshati Peqan i Suharekës. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e të ndjerit. Ai...

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te "Liria" e Prizrenit, për sezonin 2024/25. "Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar,...

Lajmet e Fundit