11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Mot me diell, vranësira dhe reshje shiu

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell, pasdite me vranësira të dendura të cilat vende vende do të sjellin reshje shiu.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se sa i përket temperaturave ato mbesin pothuaj të ngjashme me ditët e fundit.

“Minimalet do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 grade Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë dhe lokalisht e fortë”, thuhet nga IHMK.

Më Shumë

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi dy mijë gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2014 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të kaluara janë evidentuar disa aksidente...

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Malishevë

Një burrë ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar në fushë, kishte hapur në një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer.   Rasti ka ndodhur...

Lajmet e Fundit