25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Moti sot, diell e vranësira

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara.

“Mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Vranësirat gjatë ditës në disa zona parashihen të dendësohen dhe të sjellin riga shiu me shkarkime rrufesh”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius”.

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6m/s”.

Më Shumë

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më...

Lajmet e Fundit