21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Pajtohen familjet Likaj dhe Qenaj nga Hasi i Prizrenit

Familjet Likaj dhe Qenaj nga Hasi i Prizrenit ia kanë shtrirë dorën e pajtimit njëra-tjetrës.Pajtimi i tyre është bërë dy javë pas rrahjes dhe plagosjes me armë në fshatin Gjonaj.

Pajtuesi Fetah Bekolli tha se pajtimi i familjeve Likaj dhe Qenaj është arritur pa kushte.

“Pajtimi i këtyre familjeve është arritur në mënyrën më të sinqertë dhe pa kushte,” tha Bekolli për “PrizrenPress”.

Ai tregon se familjet, pasi shtrirjes së dorës së pajtimit, kanë vizituar familjet e njëra-tjetrës.

“Jam shumë i lumtur që këto familje kanë arritur të pajtohen. Dhashtë Zoti që të kemi sa më pak ngatërresa,” u shpreh Bekolli.

Familjet Likaj dhe Qenaj u patën përfshirë në një rrahje në fshatin Gjonaj të Hasit, ku dy anëtarë të familjes Qenaj (babë e bir) nga Romaj pësuan lëndime trupore dhe plagosje me armë.

Gjashtë anëtarët e familjes Likaj, që ishin përfshirë në rrahje, ndërkaq u shpallën në kërkim nga policia, ku katër prej tyre janë arrestuar dhe paraburgosur./PrizrenPress.com/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Murat Yakin për Shaqirin: Jeton për momente të tilla

Dinamika e Euro 2024 nuk lë shumë kohë për t`u menduar, pasi fokusi tani do të zhvendoset pothuajse menjëherë në ndeshjen tjetër, atë me...

Moti me diell, temperatura deri në 32 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të...

Lajmet e Fundit