25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Moti sot: Me diell dhe shi, temperaturat deri në 27 gradë celsius

Sot mbi Kosovë parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22 dhe 27 gradë Celsius, Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1 deri në 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK

Më Shumë

Me vetëfinancim, banorët e fshatit Landovicë rregullojnë lumin

Banorët e fshatit Landovicë me vetfinancim kanë rregulluar lumin e fshatit. Ata përkujdesen çdo ditë për mirëmbajtjen e tij. Madje rruga pranë lumit është...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperatura deri në 33 gradë Celsius

  Sot mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat gjatë ditës parashihen të intensifikohen duke...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit