16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Moti sot: Me diell e vranësira, temperaturat deri në 28 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 dhe 11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës pritet të jenë në mes 25 e 28 gradë, transmeton Klankosova.tv.

Qytetet me temperaturën më të lartë pritet të jenë Gjakova e Prizreni me 28 gradë ndërsa Dragashi pritet ta ketë temperaturën më të ulët, me vetëm 9 gradë Celsius

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara. “Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale...

Muharremaj mohon se do të largohet nga AAK-ja: Do të jem AAK deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mohuar pretendimet se ai mund të largohet nga AAK-ja dhe të shkon në VV. I pari i...

Lajmet e Fundit