20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Muja debaton me qytetarë për buxhetin 2014-2016

RamadanMuja-kryetariKryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, ka mbajtur disa debate publike me qytetarë për buxhetin 2014-2016. Ai deri më tash ka mbajtur debate publike në lagje të ndryshme dhe fshatra të Komunës së Prizrenit.

Muja ka thënë se debatet janë duke u organizuar në mënyrë që hartimi i buxhetit të bëhet në përputhje me kërkesat e qytetarëve. Ai ka ftuar të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në debate dhe të japin kontributin e tyre.

”Ftaoj të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në debate sepse buxheti hartohet për kërkesat e tyre”, ka thënë Muja. Debatet me qytetarët, Muja ka planifikuar të mbajë deri me 30 gusht./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Begaj e përmbyll vizitën në Kosovë duke qëndruar tek Lidhja e Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka përmbyllur vizitën në Kosovë duke qëndruar në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. Kjo është vizita e tij e...

Begaj të hënën në Kosovë, destinacioni i parë jashtë Shqipërisë si president

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj do qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, me rastin e fillimit të mandatit të tij. Begaj vjen të hënën në...

Lajmet e Fundit