14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mustafa e Haradinaj mund të takohen nesër

Haradinaj-MustafaKryeministri Isa Mustafa dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj mund të takohen nesër në mëngjes, nëse të dytë i përmbahen agjendës së tyre të bërë publike sot, dhe nëse janë të saktë me të.

Të dy kanë rezervuar për orën 10:00 që të shkojnë për të bërë nderime tek shtatorja e Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti në Prishtinë.

I pari e ka bërë publike agjendën e kryeministrit zyra e tij për informim, raporton Koha.net.

“Kryeministri Isa Mustafa bënë homazhe te shtatorja e Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti. Vendi: Sheshi ‘Zahir Pajaziti’, Prishtinë. Koha: 10:00”, thuhet në njoftimin e zyrës së Kryeministrit Mustafa.

E në njoftimin e zyrës për informim të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, thuhet kështu: “Të shtunën, Haradinaj bën homazhe te Shtatorja e Heroit Zahir Pajaziti, në Prishtinë (10:00 h), dhe në Pestovë të Vushtrrisë (11:00 h)”.

Më Shumë

Lufta në Ukrainë: Rusët po ikin nga vendi shkaku i mobilizimit ushtarak

Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300 mijë rezervistëve, janë krijuar kolona të gjata në kufirin e Rusisë me...

Haradinaj: Ndale grevën ose jep dorëheqje Albin Kurti, boll ma!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti të bëjë zgjidhje për grevën në arsim, ose të jap dorëheqje. Haradinaj...

Lajmet e Fundit