17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Mustafa do t’i raportojë Kuvendit për dialogun

Isa Mustafa14-27Pas pjesëmarrjes në Konferencën e Munihut për Siguri, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, po qëndron për vizitë në Bruksel.

Gjatë vizitës në Bruksel, kryeministri Isa Mustafa, do të takohet me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini, në kuadër të dialogut të lehtësuar nga BE-ja për normalizimin e raporteve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë.

“Për rezultatet e takimit, kryeministri Mustafa, pas kthimit në Kosovë, do ta informojë Kuvendin e Republikës së Kosovës”, është thënë në njoftimin e Qeverisë.

Kryeministri Mustafa, gjatë qëndrimit në Bruksel, po ashtu do të zhvillojë takime të nivelit të lartë me përfaqësues të tjerë të Bashkimit Evropian si dhe të NATO-s.

Më Shumë

Beatrix Ramosaj shfaqet atraktive dhe e veshur me shumë stil në paraqitjen e fundit

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka qenë ndër emrat më të komentuar në media rozë muajve të fundit. Pjesëmarrja e saj në Big Brother VIP e...

Krimet e Enver Hoxhës dhe të regjimit të tij mbi gjuhën dhe letërsinë shqipe

Nga: Muhamet Hamiti Përmbajtja e revistës “Studime filologjike” nr. 4, 1988, në Tiranë, jep pasqyrën e lëndës së kësaj të përkohshmeje jetëgjatë që jep pasqyrën turpit të...

Lajmet e Fundit