-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Mustafa: “Vetëvendosje” të na mbështesë pa kushtëzime

Isa Mustafa LDKNuk është mirë që “Vetëvendosja” të shfrytëzojë këtë situatë për të vënë kushte, është një kauzë për moslejimin e formimit të qeverisë “Thaçi 3” që duhet mbështetur, sepse objektivisht disa nga kërkesat e “Vetëvendosjes” nuk mund të pranohen.

Kështu ka bërë të ditur të premten në intervistën për gazetën “Zëri”, kreu i LDK-së, Isa Mustafa.

Ai bëri të qartë se kushtet për të cilat do të diskutohet janë: ridefinimi ose bllokimi i dialogut dhe mospërfshirja e serbëve në qeveri, pasi këto procese tashmë kanë marr kahje, dhe Kosova ka hyrë në proces të integrimeve evropiane dhe nuk guxojnë të pësojnë regres.

Më Shumë

Prizren, arrestohet dhe lirohet në procedurë të rregullt i dyshuari për ngacmim seksual të një gruaje

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar se ka ndodhur dje në Prizren. Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka...

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Puhi

Lajmet e Fundit