-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Kapet 260 kg kanabis sativa, doli nga rrethinat e Lazaratit

Kanabis sativa-krujeNë kuadër të operacionit të koduar “Erind” janë sekuestruar 260 kg lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.

Operacioni Antidrogë është zhvilluar në qytetin e Gjirokastrës. Autoritetet lokale bën të ditur se, transportimi i drogës u bë më një makinë ndërkohë që dyshohet se, mjeti se ka dalë nga rrethinat e Lazaratit.

Transportuesi me makinën ‘Renault’ me targa AA 243 ED për t’i shpëtuar policisë u fut në fshatin Erind, por nga ndjekja, makina u përplas me derën e një shtëpie. Sipas policisë droga ishte paketuar në 24 thasë.

Më Shumë

Gjykata e Prizrenit ia vazhdon paraburgimin Dibran Hoxhës dhe pesë të dyshuarve të tjerë

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Dibran Hoxhës dhe pesë të dyshuarve të tjerë për rastin e vrasjes së 31-vjeçarit nga Kukësi. Në orët...

Vataj e Vehapi vizitojnë në Hagë liderët e UÇK-së

Ramë Vataj dhe Idriz Vehapi kanë vizituar në Hagë liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po mbahen në paraburgim nga Gjykata Speciale. Vataj...

Lajmet e Fundit