8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

U nda nga jeta shkrimtari Tahir Foniqi

Tahir FoniqiSot në moshën 72 vjeçare u nda nga jeta Mr. Tahir Foniqi, poet, shkrimtar dhe studiues i Bibliotekarisë.

Foniqi një kohë punoi profesor i gjuhës dhe letërsisë shqipe kurse deri në pension ishte punëtor i BKUK-së.

Foniqi po ashtu ishte anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës. Është autor i shumë librave të zhanreve të ndryshme si poezi, prozë,monografi, publicistikë, etj..

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në orën 15 në lagjen “Mati” të Prishtinës.

Më Shumë

Ballkani synon të vazhdojë ecurinë e mirë

Sot zhvillohet vetëm një ndeshje në kuadër të xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës. Ballkani do të përballet me Gjilanin, në derbin e kësaj...

Të famshmit zemërthyer pas vdekjes së yllit të “Gangsta’s Paradise”

Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr., vdiq të mërkurën, më 28 shtator,...

Lajmet e Fundit