-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Ndërroi jetë shkrimtari Ali D. Jasiqi

ali jasiqShkrimtari dhe kritiku letrar Ali Demë Jasiqi ka ndërruar jetë sot në mëngjes. Njeri prej shkrimtarëve që nuk u ndal së shkruari deri në ditën e tij të fundit të jetës është edhe Ali Demë Jasiqi, i cili ndërroi jetë sot në orët e mëngjesit.

Jasiqi në veprimtarinë e tij la pas vetës plot vepra të shkruara, kritika letrare, libra biografi, libra për fëmijë, poezi dhe romane. Ai po ashtu ka punuar edhe si gazetar. Varrimi i të ndjerit është bërë në varrezat e kryeqytetit në Prishtinë.

Më Shumë

Llapi, Ballkani dhe Feronikeli kalojnë në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Kanë përfunduar tre nga katër duelet e para të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës. Llapi ka mposhtur Lirinë në udhëtim me rezultat 3-2...

Madonna reagon pas kritikave për dukjen e ‘çuditshme’ në “Grammy Awards 2023”: Jam degraduar nga mediat që nga fillimi i karrierës

Më shumë se për çdo gjë tjetër, Madonna është komentuar për dukjen në “Grammy Awards 2023”. Ylli i muzikës pop mori reagime të shumta nga...

Lajmet e Fundit