-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Limaj priti ambasadoren e Beligjikës, Anick Van Calster

Limaj-Anick Van CalsterKryetari i Kryesisë së NISMA për Kosovën Fatmir Limaj, priti në takim një delegacion të Ambasadës së Belgjikës në Kosovë, të kryesuar nga ambasadorja, Anick Van Calster.

Në këtë takim u diskutua për situatën politike në Kosovë, zhvillimet pas zgjedhjeve të 8 qershorit, dhe për planet e ardhshme të NISMËS për Kosovën.

Limaj e ka njoftuar ambasadoren Van Calster për ecurinë e procesit pas zgjedhjeve si dhe për rolin e NISMA për Kosovën në zhvillimet politike të vendit, poashtu edhe për marrëveshjën e arritur mes partive opozitare për qeverisjen e ardhshme të vendit.

“NISMA për Kosovën do të ketë rol kyç në skenën politike të Kosovës, tani dhe në të ardhmën” u tha Limaj delegacionit të ambasadës belge në Kosovë.

Limaj foli edhe për vazhdimin e dialogut me Serbinë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Escobari: Për ShBA-në, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se për ShBA-në, qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi është njohja reciproke. Escobari këtë deklaratë e ka...

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi...

Lajmet e Fundit