22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Në fshatin Lubizhdë policia konfiskon një armë

Në fshatin Lubizhdë të Prizrenit njësitet policore kanë konfiskuar një armë, njofton Policia e Kosovës, raporton PrizrenPress.

Në njoftim thuhet se njësiti policor nga i dyshuari mashkull ka sekuestruar një pistoletë të kalibrit 7.65 mm të cilën armë i dyshuari e kishte në shtëpi në mënyrë ilegale.

Në konsultim me prokurorin lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur të premten pas mesnate rreth orës 01:30. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Qeveria del me sqarim: Nga 100 euro janë ndarë vetëm për rastet e ankesave dhe gabimeve, jo për të gjithë

Qeveria e Kosovës ka dalë me sqarim lidhur me një vendim të Qeverisë së Kosovës lidhur me ndarjen e mjeteve buxhetore në kuadër të...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit