22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Prizren: Del ta shes armën e zjarrit, sulmon me shishe qelqi një person që refuzoi ta blejë

Një ngatërresë mes dy personave ka ndodhur pas mesnate, në rrugën “Sinan Thaqi”, në Prizren. Përleshja, motivi i së cilës dyshohet të jetë një mosmarrëveshje për armë, ka eskaluar në konflikt fizik.

Rasti dyshohet te ketë ndodhur derisa viktima ka qenë duke kaluar rrugën, kur papritmas është ndaluar nga një i dyshuar, i cili ia ofroi për shitje një armë të zjarrit.

Në deklaratën e dhënë në Polici, viktima ka deklaruar se në momentin që refuzoi ta blejë armën e zjarrit, i dyshuari e sulmoi me shishe qelqi në kokë dhe iku.

Si pasojë e lëndimeve, i riu ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa Policia ka nisur hetimet për identifikimin e sulmuesit.

Më Shumë

Ndërron jetë në Londër, 12-vjeçari që mjekët e shkyçën nga aparatet që e mbanin gjallë – veprimi u ndërmor me vendim të gjykatës

Archie Battersbee, 12-vjeç, ka ndërruar jetë në Londër, pasi që mjekët me vetëdije ia fikën aparatet që e mbanin gjallë, e siç raportojnë mediat...

Ushtria ukrainase kryen sulme me dron, hedh në erë depot e municionit të rusëve në Kharkiv

Ushtria ukrainase çdo ditë e më shumë është duke avancuar, e këtë më së miri e dëshmojnë sulmet e shumta që po i zhvillon...

Lajmet e Fundit