2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Në UP u mbajt sot provimi pranues për afatin e dytë

UP-logoUniversiteti i Prishtinës ”Hasan Prishtina”, mbajti sot provimin pranues të afatit të dytë për pranimin e studentëve të rinj në vitin akademik 2013-2014.

Në këtë afat është rritur numri i studentëve që do të pranohen në Universitetin e Prishtinës në ato departamente që ka pasur interesim më të madh.

Në këtë afat do të pranohen rreth 6 mijë e 500 studentë të rregullt si dhe rreth 3 mijë studentë me korrespodencë.

Universiteti do të regjistrojë edhe 553 studentë të rregullt nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe Presheva e Bujanoci, si dhe 250 studentë nga minoritetet: boshnjakë, turq, romë, ashkali dhe egjiptianë.

Më Shumë

Totaj: Prizreni njihet për tolerancë fetare

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj ishte sot pjesë e tryezës së rrumbullakët për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Prizrenit dhe përfaqësuesve të bashkësive...

Vetëvendosje në Prizren zgjedh anëtarët e rinj të Komisionit Disiplinor dhe Komisionit Zgjedhor të Qendrës

Sot, Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, mbajti sot mbledhjen e XXIV - të të Këshillit të Qendrës. Në këtë mbledhje të rregullt të Këshillit të Qendrës...

Lajmet e Fundit