20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Në Prizren do të deratizohen 80 banesa

Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural në Prizren vazhdon me projektin për deratizimin e qytetit, me anë të cilit bëhet trajtimi kundër brejtësve në ndërtesat kolektive.

Deratizimi po bëhet nga “Zona Park” .

Në kuadër të këtij projekti janë paraparë të deratizohen 80 banesa kolektive.

Më Shumë

Kurti: Kosova është e interesuar për paqe dhe siguri

Pas takimit që zhvilloi Kryeministri Albin Kurti në Doganë të Kosovës tha se është shumë i kënaqur që sot patën vizitë përmbajtësore në Doganën...

Bëhet thirrje për kursim të energjisë, Rizvanolli: Do të jetë një dimër i vështirë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka bërë thirrje që të kursehet energjia elektrike me qëllim të kalohet dimri, siç e ka konsideruar ajo si...

Lajmet e Fundit