-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Nëndega e PDK-së në Arbanë, pastron ambientin

iAktivet pastrmi 16.10.2013Me qëllim te vetëdijesimit të qytetarëve për ruajtjen e mjedisit dhe ambientit, sot u mbajt aktiviteti vullnetar ‘’ Te punojmë së bashku për Arbanën Europiane ’’.
Ne këtë aktivitet u përfshi pastrimi i disa pjesëve të rrugëve duke përfunduar deri te pastrimi i varrezave të Arbanës.

Ky aksion kishte karakter vullnetar ku morën pjesë simpatizantët dhe strukturat e PDK-se, nëndega “Arbanës” dhe kandidatet për Kuvend Komunal nga kjo lagje.

“Partia Demokratike e Kosovës, nëndega “Arbanë” vazhdon me aktivitetet e saj për mbrojtjen e interesave të qytetarëve që të mundësojë një jetë me standarde Europiane. Me këtë gjest modest synojmë do të rrisim vetëdijen e qytetarëve që mbeturinat dhe plehrat të hidhen në vend të caktuar e jo në vende ku bëhet ndotja e ambientin, gjë që rrezikon edhe shëndetin e qytetarëve”, thanë përfaqësuesit e nëndegës së PDK-së në Arbanë.
Ky aksion është përkrahur edhe nga ndërmarrja “Eko Regjioni” ku siguroi makineritë e nevojshme për pastrimin e mjedisit.

“Ne do të vazhdojmë me aktivitete të tilla që kësaj lagje ti krijojmë kushte me standard Europiane. Ambienti i pastër dhe i gjelbëruar, përpos pamjes së bukur që kanë, ndikon drejt për drejti edhe në ruajtjen e shëndetit të njerëzve”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

LDK-ja dorëzon kallzime penale kundër drejtorëve të Komunës së Prizrenit

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Prizren, ka dërguar në prokurori tre kallzime penale me pretendime për keqpërdorim të detyrës zyrtare, të autoriteteve komunale...

Prizreni triumfon në derbin ndaj Bashkimit

Derbi i qytetit i ka takuar Proton Cable Prizrenit, që shënoi fitore ndaj Bashkimit me shifrat 90:82 (18:26, 24:20, 25:23, 23:13), në xhiron e...

Lajmet e Fundit