5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Muja: Koalicioni, garanci e fitores

Muja te vakatiKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, është takuar me partitë të minoriteteve VAKAT, dhe NDS, me të cilat ditë më parë subjekti i tij politk ka nënshkruar koalicion parazgjedhor.

Muja, ka falënderuar subjektet politike të koalicionit për bashkëpunimin e deritanishëm në këtë pjesë të fushatës zgjedhore. “Jam i bindur se falë këtij bashkëpunimi fitorja e përbashkët do jetë e pashmangshme në zgjedhjet e 3 nëntorit”, tha Muja.

Edhe bartësi i listës së PDK-së, Nijazi Kryeziu, falënderoi këto subjekte politike për bashkëpunimin e deritanishëm, dhe për realizimin e projekteve të përbashkëta.

“Dy partnerët e koalicionit VAKAT dhe NDS janë partnerë strategjik dhe njëkohësisht pjesë integrale të PDK-së në procesin politik që udhëhiqet nga PDK për qytetin dhe qytetarët, dhe demokracinë model në qytetin e Prizrenit”, tha Kryeziu.

Edhe përfaqësuesit e koalicionit nga radhët e VAKAT dhe NDS-it thanë se mirëqeverisja e deri tanishme e qeverisë lokale dhe e kryetarit Muja, është dhe do jetë një faktor determinant dhe tepër i rëndësishëm në fitoren e pakontestueshme të PDK-së dhe koalicionit me datën 3 nëntor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kampioni kërkon fitoren e parë, në Prizren

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshje në kuadër të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligë. Vëllaznimi, që ka hyrë këtë...

Rruga në Prizren që “lejon” lëvizjen me shpejtësi 30 dhe 40 km/h (foto)

Vendosja e shenjave të trafikut në rrugën Gjonaj – Zym në Prizren nuk është e zakonshme. Aty gjendet dy shenja, njëra shpejtësinë e lejuar 30...

Lajmet e Fundit