12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëfinancimit për hartimin e hartës zonale të Komunës së Malishevës

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, priti në takim përfaqësuesin e GIZ-it, Shkelqim Dacin.

Begaj dhe Daci, nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi për hartimin e hartës zonale për Komunën e Malishevës, si  vazhdimësi e memorandumit të  marrëveshjes e cila u nënshkrua një vit më parë, (2019) dhe vazhdon edhe për vitin 2020.

Ata, vlerësuan se ky projekt po realizohet sipas planifikimit dhe bashkëpunimit e bashkëfinancimit në mes të GIZ-it dhe Komunës së Malishevës dhe pritet që projekti në fjalë të ndihmoj si institucionet publike ashtu edhe qytetarët  tanë.

Në fund të takimit të dy palët, u zotuan që ashtu si është planifikuar projekt edhe të realizohet brenda afatit kohor, dhe të vazhdohet me bashkëpunim edhe në projekte tjera , ku do të përfitojnë qytetarët e komunës sonë.

Më Shumë

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare aktori i njohur, Ray Stevenson

Aktori Ray Stevenson, i cili u shfaq në shfaqje të mëdha televizive si Roma, Vikings dhe Dexter, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Ai ishte i...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit