3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Nesër akrepat lëvizin një orë pas, fillon matja dimërore e kohës

Nesër do të bëhet ndërrimi i orës kur akrepat do të kthehen 60 minuta prapa.

Ndonëse pyetjes se “a do të flemë një orë më shumë apo më pak” nuk mund t’i japim përgjigje, sepse është individuale se sa mund të fle njeriu, megjithatë kalimi në matjen dimërore të kohës nënkupton se dita shkurtohet për një orë – që do thotë se do të errësohet një orë më shpejt se më parë.

Ndryshimi i orës do të bëhet në mëngjesin mes të shtunës dhe të dielës së fundit të muajit tetor – nga ora 3:00 do të bëhet 2:00.

Matja dimërore e kohës do të qëndrojë në fuqi deri fundjavën e fundit të muajit mars, e diel 31 mars.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Drejtori i Policisë në Prizren: Vetura e plaçkitësve në Suharekë kishte targa të vjedhura

Drejtori i Policisë për rajonin e Prizrenit, Faton Alija, ka dhënë detaje për grabitjen e argjendarisë në Suharekë ku mbeti i plagosur një polic. Alija...

Grabitja në pikë të ditës që tronditi Suharekën, krejt çka dihet për sulmuesit që ishin të armatosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në qendër të Suharekës. Në pikë të ditës një grup prej katër personash kanë kryer një grabitje...

Lajmet e Fundit