26.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Nesër rekomandimet për UP-në

KuvendiKosoves5-27Kuvendi i Kosovës, nesër në orën 10:00 do t’i vazhdojë punimet e seancë së 6 shkurtit. Në këtë seancë priten të miratohen rekomandimet e dala nga debati parlamentar për gjendjen në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, të cilat janë iniciuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.

Kështu ka vendosur sot, Kryesia e Kuvendit të Kosovës, në mbledhjen e saj të rregullt. Po ashtu, Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të enjten të mbahet një seancë e rregullt plenare.

Më Shumë

Përurohet Shërbimi i Kardiologjisë Intervente në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit është bërë përurimi i repartit të Shërbimit të Kardiologjisë Intervente, projekt ky i Qeverisë së Kosovës dhe i mbështetur...

Totaj pranon studimin e projektit të teleferikut për në Kalanë e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se sot se ka pranuar studimin e fizibilitetit dhe studimin gjeoteknik për ndërtimin e strukturës dhe teleferikut për...

Lajmet e Fundit