5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Neymar e humb vitin

Neymari nuk do të luajë më për Paris Saint-Germainin në vitin 2021, për shkak se do të mungojë gjashtë javë si pasojë e lëndimit të nyjës së këmbës.

Sulmuesi brazilian u bart me barelë jashtë fushës në fitoren e PSG-së 3:1 në udhëtim ndaj Saint-Etienne, raporton Gazeta Express.

29-vjeçari e ndrydhi nyjën e këmbës së majtë dhe pasi ra në fushë u duk se kishte dhimbje të tmerrshme. Bashkëlojtarët e tij dhe ekipi mjekësor i PSG-së u dukën tejet të shqetësuar më gjendjen e tij dhe e bartën jashtë fushës në barelë.

Mediat franceze sugjeruan se braziliani do të mungojë deri në fillim të janarit.

Neymari do t’iu nënshtrohet ekzaminimeve shtesë mjekësore sot gjatë ditës për ta mësuar shkallën e dëmtimit, por sipas Goal.com, ai do të mungojë gjashtë javë.

Si pasojë, ai do të mungojë për PSG-në kundër Nice, Lens, Monaco dhe Lorien në Ligue 1 para pushimit dimëror, si dhe kundër Brugge në Ligën e Kampionëve.

PSG-ja do të përballet me Lyonin më 9 janar, por kjo datë mundë të jetë shumë herët për rikthimin e tij në fushë.

Më Shumë

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Kosova drejt federalizmit, njohja reciproke as në qendër e as në thembër!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Zajebnica nuk kalon, kalon, kalon: Asociacioni i komunave të Serbisë në Kosovë ishte kundërshtuar nga të gjithë ata që donin...

Lajmet e Fundit