16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Nga 5.1 rritet në 9.3 përqind perceptimi i korrupsionit në Kosovë

Në anketën e zhvilluar, është theksuar kënaqshmëria e qytetarëve me performancë e qeverisë, që është 59.1 përqind.

Një tjetër e dhënë është ajo për perceptimin e korrupsionit në vend që regjistrohet me 9.3 përqind.

Në raport nuk është theksuar se ka rritje të perceptimit për këtë dukuri, por nëse shihet raporti i fundit i publikuar sot dhe krahasohet me atë të dhjetorit 2020, atëherë vërehet se ka ngritje nga 5.1, në 9.3 përqind.

Më Shumë

Aksident në Prizren, katër të lënduar

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku në rrugën "Wesli Klark" në Prizren. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve, raporton PrizrenPress. "Rr. Wesli...

Si do të subvencionohet fatura për ata që kursejnë rrymë në Kosovë?

Me qëllim të përballimit të krizës energjetike më të cilën po përballet vendi ynë, e veçanërisht me atë të rritjes së çmimeve të produkteve...

Lajmet e Fundit