16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Nisma në Prizren: Urime 11 vjetorin e Pavarësisë, Kosovë!

NISMA Socialdemokrate në Prizren, ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 11 vjetorit të shtetësisë së Kosovës.

Me shumë mund dhe sakrificë arritëm deri tek momenti më kulmor ndër shqiptar, ku 17 Shkurti hyri në historinë e lavdishme si një datë që vulosë pavarësinë e Kosovës”, thuhet në urimin e Nismës.

“Duke i kujtuar përherë dëshmorët, që me gjakun e tyre trasuan rrugën e lirisë, ne të gjallët duhet të motivohemi për fuqizimin dhe shtetndërtimin e Kosovës, në mënyrë që të presim një të ardhme të ndritur për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës”.

MAShT: Janë kryer pagesat për 97% të aplikuesve për subvencionimin e librave shkollor

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se janë verifikuar dhe proceduar pagesat për 97% të prindërve që kanë aplikuar për subvencionimin e...

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Lajmet e Fundit