30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

NISMA përkrahet fuqishëm edhe në fshatin Korishë të Prizrenit

Nisma-KorisheNISMA për Kosovë përkrahje të fuqishme ka marrë edhe në fshatin Korishë të Prizrenit. Në mesin e qindra qytetarëve të këtij fshati, kualicioni NISMA-BD, ka prezantuar kandidatët për deputet në Kuvendin e Kosovës për zgjedhjet e 8 Qershorit.

Kryetari i NISMËS për Kosovë, Fatmir Limaj, kërkoi nga banorët e fshatit Korishë që të bëhen pjesë e vizionit të NISMËS dhe që me 8 qershorë, ky vision të triumfojë edhe në këtë fshat. Ai, veqanërisht u fokusua në zhvillimin ekonomik të vendit.

“Për shtat vite Kosova ka pasur regres ekonomik, dhe premtimet e liderve politik për zgjedhjet e 8 qershorit janë mashtrim për opinionin dhe qytetarët e Kosovës, NISMA ka vizion të qartë në zhvillimin ekonomik të vendit duke u mbështetur në resurset njerëzore dhe natyrore të saj”, theksoi Limaj.

Kurse, kryetari BD-së, Zafir Berisha para qytetarëve të Korishës tha se është momenti vendimtarë që me 8 qershorë të mbështeten ndryshimet e nevojshme për perspektivën e Kosovës që gjenden në numrin 59 dhe me votën tuaj të ndëshkoni ata që e kanë dëmtuar rëndë imazhin e shtetit tonë.

“Kërkoj që mos të bieni viktimë e soit të Enver (Burdush) Hoxha, i cili nuk i ka lënë vend vetës në vendlindjen e tij, por është vërsulur qytetit të Prizrenit për të grabitur ndonjë votë”, tha Berisha.

“Zhvillimi i mirëfillt ekonomik do të jetë prioritet i prioriteteve për ne në qeverinë e ardhëshme dhe po ashtu prioritet do te jetë edhe siguria e vendit që garanton zhvillimin e vendit tonë në çdo sferë. Jemi të vendosur që bjeshket e Kabashit ti shpallim zonë turistike nga ku do të përfitojnë banorët e kësaj ane”, tha ai.

Para atë pranishmëve në këtë takim foli edhe kandidati që vjen nga kjo anë, Hysni Daka, i cili kërkoi mbështetjen e bashkë fshatarëve të tij dhe Sedullah Hoxha, i cili u fokusua në përmisimin e gjendjes në shëndetësi. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetura godet një vajzë 10 vjeçare në Dragash

Një aksident ka ndodhur në fshatin Buzëz tek rruga për fshatin Kuk të Dragashit. Nga ky aksident një fëmijë e moshës 10-vjeçare është aksidentuar. Komandanti...

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit