22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ja keqpërdorimet gjatë këtyre ditëve të fushatës

ismet kryeziuDemokracia në Veprim deri tani ka monitoruar 208 aktivitete të subjekteve politike në javën e parë të fushatës me 60 monitorues.
Demokracia në Veprim deri tani ka monitoruar 208 aktivitete të subjekteve politike në javën e parë të fushatës me 60 monitorues.

Deri tani, sipas Valmir Ismailit kanë hasur në 41 raste të përdorimit të resurseve publike, 26 raste të përdorimit të automjeteve publike, 26 raste të shërbyesve civil, 2 raste të ndërprerjes së punës në spitale, përdorin të fëmijëve në fushata dhe prezencë të vogël të grave në tubime.

Më Shumë

U shënua manifestimi tradicional poetik “Ditët e Lidhjes” në Prizren

Shoqata për Kulturë dhe Art "Fidani" – Prizren organizoi sot manifestimin e 31-të tradicional poetik "Ditët e Lidhjes". Ky aktivitet u mbajt për të...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit