23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Një 60 vjeçar gjendet i vdekur në një veturë në Prizren

A.M, 60-vjeçar është gjetur i vdekur në një veturë në lagjen Ortakoll në Prizren. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 17:40.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“Me datën 06.05.2022, rreth orës 17:40, Policia në Prizren ka pranuar një informatë nga ekipi i Urgjencës se në rrugën ‘Jusuf Gërvalla’, në lagjen Ortakoll të Prizrenit, nje person në veturën e tipit ‘Skoda’ me targa vendore është pa shenja jete”, tha Vesel Gashi, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit.

Ai tha në vendngjarje ka dalë edhe njësiti i Krimteknikës, si dhe prokurori i shtetit.

“Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për procedura të mëtutjeshme ligjore”.

Rasti po hetohet nga sektori i hetimeve rajonale në Prizren

Më Shumë

VIDEO/ Stresi dhe Noizy ngjiten së bashku në skenën e Alpha Show

Stresi dhe Noizy janë ngjitur për herë të parë së bashku në skenën e “Alpha Shoë”, koncertin që organizoi ky i fundit mbrëmjen e...

Dasma shqiptare në fshatin e banuar me boshnjak në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat shqiptare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të gazetave botërore. Një e tillë është bërë temë në agjencinë e lajmeve Reuters, e cila shkroi...

Lajmet e Fundit