-4.2 C
Prizren
E hënë, 24 Janar, 2022

Një fotografi me Dua Lipën kushton mbi 2 mijë euro – cila është kostoja e të famshmëve të tjerë?

Yjet e diskografisë botërorë po vazhdojnë të fitojnë shuma të mëdha parash nga shkrepja e  fotografive me fansat e tyre – këta të fundit duhet të paguajnë për të pozuar krahas idhujve të tyre.

Wayne Rooney – 540 euro

Wayne Rooney.

E përditshmja amerikane, The Sun, ka publikuar një artikull kushtuar kësaj dukurie, ndërsa mes yjesh të lakuar është edhe emri i ish sulmuesit të skuadrës angleze, Manchester United – Wayne Rooney, me të cilin të pozosh pranë tij, kushton mbi 500 euro.

Por, Rooney, e ka më të theksuar ofertën për fansat e tij, pasi në çmim përfshihet – një takim dhe përshëndetje me menaxherin e Derby County në një hotel në Mançester, një këmishë të nënshkruar, pije falas, darkë me tre pjata, foto suvenire dhe ndenjëse superiore për ta dëgjuar atë duke folur.

Gjithsesi, ai nuk është i vetmi personazh i famshëm që posedon paketat VIP për fansat e tij – dhe disa kanë vlerë më të lartë se Rooney.se të tjerët.

Dua Lipa – 2 mijë e 209 euro

Dua Lipa.

Një pako të ngjashme e posedon edhe ylli i hitit “New Love”, Dua Lipa, por ylli i popit sigurisht që ka shumë në paketën e saj të turneut VIP “Future Nostalgia”, kostoja e të cilës është jo më pak se 2 mijë e 200 euro.

Fansat paguajnë për një ftesë në një “festë shtëpie” para shfaqjes së mbajtur në vendin e koncertit

Paketa përfshin një mësim kërcimi nga një koreograf profesionist, akses në një skuadër glamuroze dhe një foto në grup me vetë yllin 26-vjeçar, Duan.

Klientët që paguajnë madje kanë mundësinë të bëjnë një vallëzim me këngëtaren e “Levitating”, por vetëm nëse provojnë dhe fitojnë në një konkurs paraprakisht.

Justin Bieber – 1 mijë e 80 euro

Justin Bieber.

Marrëveshjet për takim dhe përshëndetje me yllin kanadez, Justin Bieber, për turneun e tij vijnë me një premtim të “kujtimeve që zgjasin një jetë” dhe kushtojnë përafërsisht 1 mijë e 100 euro.

Por mbani mend më mirë se përvoja e takimit me këngëtarin “Baby” vjen me një paralajmërim të madh.

Pagesa ju mundëson të rrini në prapaskenat e koncertit të Bieber si dhe fotografi me yllin e hitit “Never Say Never”.

Sidoqoftë, nëse jeni vetëm, do t’ju duhet të fotografoheni me tre individë të tjerë të rastësishëm pasi Justin nuk pranon të fotografohet me secilin veç e veç.

Arnold Schwarzenegger – 893 euro

Arnold Schwarzenegger.

Nëse jeni fans të Arnold-it, çmimi për ta takuar atë personalisht është afro 900 euro, ndërsa oferta përfshin edhe një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh 60-minutëshe.

Por fansat që paguajnë për një foto të nënshkruar premium nuk duhet të shqetësohen për të sjellë biron e tyre – pasi fotot do të firmosen me bojë ari.

Për më tepër, fotografia madje vjen me kornizë speciale.

Ndërkohë, bileta të tilla për të takuar të famshëm të tjerë nga afër kanë këto çmime:

Alicia Keys – 750 euro

Steps – 450 euro

Blu – 420 euro

Ronan Keating – 290 euro

Gary Neville – 180 euro

Gemma Collins – 140 euro

Paë Patrol – 80 euro

Ricky Hatton – 70 euro

/Albanianpost.com

Më Shumë

Qyqja dhe huti në lugun e gjelbër

Prend Ndoja, SHBA Aty rreth burimit të ujit të ftohtë shtrihej një natyrë e gjelbër, aq e bukur sa nuk ka dorë njeriu që mund...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohen se mashtruan me viza pune në agjencinë e tyre të punësimit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, nga muaji qershor i vitit 2021 ka qenë duke hetuar një rast të mashtrimit nga një agjenci...

NBA/ Nuk ka këndellje për kampionët, Lakers rikthehen te fitorja

Orët e hershme të mëngjesit të së martës (me kohën tonë lokale), u zhvilluan edhe gjashtë takime në ligën amerikane të basketbollit, NBA. Assesi të...

Top 20 lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola me kokë në këtë shekull – vendi i parë ka diferencë të thellë

Superylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, kryeson me numrin më të madh të golave të shënuara me kokë që nga viti 2000. Pesë herë fituesi...

Zakaria në radarin e Bayern Munich

Bayern Munich do të përfitojë nga situata e kontratës së mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, pasi thuhet se e ka ndjekur atë për...

Bill Gates paralajmëron për pandemi potencialisht shumë më të këqija se Covid-19

Ndërsa rastet me Covid-19 të nxitura nga varianti Omicron po rriten në të gjithë botën, Bill Gates ka paralajmëruar për pandemi më të këqija...

Fillon rigjykimi në rastin për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka filluar rigjykimi në rastin ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit, Ilir Baldedaj, i cili...

Shefi i Zyrës së Prokurimit në Prizren lirohet nga akuza për korrupsion

 Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim lirues për Isa Osmankaj, shef i Zyrës për Prokurim në Komunën e Prizrenit, i cili po akuzohej...

Komandanti i Nënstacionit të Policisë në Zhur kundërshton aktakuzën për korrupsion

Komandanti i Nënstacionit Policor në Zhur, Ziber Susuri, ka kundërshtuar aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Themeloren në Prizren, me të cilën ai ngarkohet me...

Latifi takim me drejtorët e shkollave: Buxhetin për shkollat ta shpenzoni me kohë

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, kryetari i komunës, Smajl Latifi dhe drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit, Avni Morina, kanë...

Kurti: Me kthimin e bllokut B2 në funksion po paguajmë çdo orë 50 mijë euro import më pak

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se me kthimin e bllokut B2 të termocentralit “Kosova B” në funskion, tashmë për çdo orë po paguhen 50...

Prizren, 92 nxënës dhe 10 mësimdhënës pozitivë me COVID-19

Virusi Covid-19 ka prekur  nxënësit, mësimdhënësit dhe stafin e instuticioneve arsimore në Prizren. Drejtoresha e Arsimit, Luljeta Veselaj- Gutaj, thotë se sipas raporteve nga terreni...

Fyeu presidentin Erdogan me një proverb, arrestohet gazetarja

  Një gjykatë në Turqi urdhëroi që gazetarja e njohur Sedef Kabas të qëndrojë në burg në pritje të gjyqit për fyerje të presidentit të...

Policia mbush arkën e shtetit me mbi 21 mijë euro, vetëm dje dënoi 618 qytetarë që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja në luftimin dhe parandalimin e përhapjes së coronavirusit, masa këto të cilat kanë hyrë dje në...

Prizren, në zyrën e një kompanie persona të panjohur vjedhin një armë

Një person nga Prizreni ka raportuar në Policinë e Kosovës se persona të panjohur kanë depërtuar brenda zyrës në kompaninë e tij ku edhe...

Sabri Fejzullahu i kërkon falje publikisht gruas së tij, Nerës: Nga xhelozia ia ndërpreva këngën, nuk ia bëj vetes kurrë hallall

Këngëtari i njohur shqiptar, Sabri Fejzullahu, ka qenë i ftuar së fundmi në një nga kronikat e emisionit “Prive”. Ai iu është përgjigjur shumë...

Lajmet e Fundit