17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Një i vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1,984 mostra të marra nga SHSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 14 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar vetëm një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 12 pacientë.

Në total numri i rasteve aktive është 171.

Ndërsa, gjatë 24-orëve janë vaksinuar 1,705 qytetarë

Më Shumë

Sot afati i fundit për ekzekutimin e pagave

Sot është afati i fundit që do të duhej të ekzekutoheshin pagat për mësimdhënësit. Sindikata e Arsimit, ka paralajmëruar që nëse nuk ekzekutohen, do...

Këngëtari i njohur turk vritet në mes të lokalit

Këngëtari i njohur turk, Onur Sener ka mbetur i vdekur brenda ambienteve të një lokali në Ankara teksa po performonte. Këngëtari i grupit muzikor...

Lajmet e Fundit