1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Një lagje në fshatin Gjonaj ka probleme me energji elektrike

Banorët e rrugës “ Gurra e Zezë” në fshatin Gjonaj të Hasit ankohen se nga dita e parë e këtij viti kanë probleme me energji elektrike.

Sipas tyre, një fazë nuk ka rrymë.

Ata kanë telefonuar KEDS-in, mirëpo nuk janë përgjigjur.

“ Jemi të revoltuar me mosofrimin e shërbimeve nga KEDS-i”, shprehen banorët e fshatit Gjonaj.

Më Shumë

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit