-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Babai i Visar Cengut që kontriboi për UÇK-në: Armik e kishim Serbinë, nuk besoja se kishim plumba për shqiptarë

Sot në varrezat e qytetit të Kukësit iu dha lamtumira e fundit, 31 vjeçarit, Visar Cengu, i cili u vra të martën në veturë, duke u larguar nga lokali “Kobra City” në dalje të Prizrenit.

Një numër i madh i qytetarëve dhe familjarëve ishin të pranishëm për ta përcjellë në banesën e fundit Visar Cengun.

Në varrimin e viktimës për një fjalë rasti u paraqit babai i të ndjerit.

I ati i Visarit, i cili kishte kontribuar në luftën e UÇK-së për çlirimin e Kosovës, tha se nuk e kishte besuar kurrë se shqiptarët do të ia drejtonin pushkën njëri-tjetrit.

Ai tha se shqiptarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë kishin armikë vetëm Serbinë.

Ne kishim një armik të përbashkët, Serbinë, të cilës bashkërisht ia drejtuam pushkën dhe kurrë nuk besoja se kemi plumba për shqiptarë” u shpreh i ati i Visartit, thuhet në postimin e gazetarit, Demir Reshiti.

Më Shumë

Kaka tregon për ngjashmërinë mes Ronaldo-s, Ibrahimovic-it dhe Maldini-it

Legjenda e Milan-it, Ricardo Kaka, ka folur rreth situatës së Cristiano Ronaldo-s, derisa portugezin e krahasoi me Zlatan Ibrahimovic-in dhe Paolo Maldini-n. Gjatë intervistës së...

Ngacmohet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është ngacmuar në Prizren. Ajo  është ndjekur nga një person i panjohur i moshës madhore , derisa ka qenë duke shkuar...

Lajmet e Fundit