8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Një muaj paraburgim për Azem Bogajn

Gjykata themelore ne prizrenGjykata Themelore e Prizrenit, ia ka caktuar një muaj paraburgim Azem Bogajt nga fshati Grejqevcë të Suharekës.

Ai dyshohet se ka vrarë kushëririn e tij, Flamur Bogën.

“I pandehuri do të mbahet në paraburgim në kohëzgjatje prej një muaj, i cili do të llogaritet prej kohës së arrestimit nga data 16.01.2015 në ora 22:00, dhe do të zgjasë deri me datën 15.01.2015”, njoftoi zëdhënësja e Gjykatës në Prizren, Afërdita Kicaj.

I pandehuri dyshohet se me datën 03.01.2015, rrethe orës 15:30 minuta në rrugën e fshatit Grejqevcë,në afërsi të lokalit “ Qarri “ për shkak të mosmarrëveshjes dhe ngatërresave familjare me të dëmtuarin, me dashje e privon nga jeta kushëririn e tij Flamur Boka.

Azem Boga ka qenë në arrati. Ai është arrestuar nga Policia me datën 16.01.2015./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nis viti i ri akademik në UP, kujtohen demonstratat e studentëve

Në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” më 3 tetor do të nis viti i ri akademik 2022-2023. Mbi 4 mijë e 100 studentë të rinj...

Një i ri në Prizren tenton t’i japë fund jetës pas një zënke në familje

Një rast i rëndë ka ndodhur të martën në një shtëpi në rrugën “Hoxhë Tahsini” të Prizrenit, ku një i ri ka tentuar t’i...

Moti sot

Lajmet e Fundit