7.8 C
Prizren
E premte, 19 Nëntor, 2021

Një pjesë e Prizrenit sot nuk do të ketë ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor”, në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin sot pa ujë.

Sipas njoftimit, lagjet që do të mbesin pa ujë janë: Lagjja „Ralin“, Lagjja „Lakuriq“, Lagjja „Ortakoll“, Lagjja „Bajram Curri“, Lagjja „Arbanë“, Lagjja „Jeta e Re“, Një pjesë e lagjes „Bazhderhane“, Rruga „Edit Durham“ dhe Rruga „Fahredin Hoti“.

Njoftimi i plotë:

Njoftim për ndërprerje të furnizimit me ujë në disa lagje të Prizrenit

K.R.U.“HIDROREGJIONI JUGOR“ PRIZREN njofton konsumatorët se me datë 20.11.2021 prej ores 07:00-19:00 për shkak të punimeve nga ana e operatorit ekonomik “Xerxa” në gypin transportues fi 400 mm, projekt i financuar nga Komuna e Prizrenit ku do të bëhet ndërrimi i ventilave kryesor në tri lokacione: “Salajdin Braha”, “Ardian Zurnaxhiu” dhe “Hadi Katarnxhiu”, pa furnizim të rregullt me ujë do të mbesin këto lagje:

• Lagjja „Ralin“,

• Lagjja „Lakuriq“,

• Lagjja „Ortakoll“,

• Lagjja „Bajram Curri“,

• Lagjja „Arbanë“,

• Lagjja „Jeta e Re“,

• Një pjesë e lagjes „Bazhderhane“,

• Rruga „Edit Durham“ dhe

• Rruga „Fahredin Hoti“.

Me sanimin e defektit, do të rikthehet edhe furnizimi i rregullt me ujë në këto lagje.

Ju falenderojmë për mirëkuptim!

Më Shumë

Pupovci, SBAShK-ut: Ligji i Pagave mund të aprovohet deri në fund të vitit

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, në një konferencë për medie, ka bërë me dije se është duke u punuar intensivisht...

Autoritetet shpëtojnë pilotin i cili po qëndronte në majë të aeroplanit që po fundosej në brigjet e Floridës

Agjentët federalë që po kryenin një operacion detar në Florida papritur u gjendën të përfshirë në një shpëtim ajror, kur panë një pilot në...

Avdyli: Koalicioni LVV-Guxo, do të jetë i qëndrueshëm deri në vitin 2029

Deputeti i Listës ‘Guxo’ që vepron në Grupin Parlamentar të LVV-së, Haxhi Avdyli ka komentuar rezultatin e balotazhit në zgjedhjet lokale. Në një shkrim në...

Në Prizren një grua sulmohet nga dy të mitura, i vidhet çanta e dorës

Një grua në Prizren ka raportuar se është sulmuar nga dy vajza të mitura, të cilat ia kanë grabitur çantën e dorës në të...

City ia cakton çmimin Sterlingut

Klubi anglez, Manchester City tashmë i ka vendosur çmimin sulmuesit anësor anglez, Raheem Sterling. Sterling ka hasur në vështirësi në sezonin e fundit dhe këtë...

Të plagosurit në Prizren dyshohet se janë babë e bir, pronarë të argjendarisë

Dy persona kanë mbetur të plagosur në një tentim-grabitjeje në Prizren. Të plagosurit dyshohet se janë babë e bir, pronarë të argjendarisë ku ndodhi...

Mehrije Braha feston ditëlindjen, mësoni sa vjet mbush këngëtarja

Këngëtarja e njohur kosovare, Mihrije Braha, sot feston ditëlindjen. Mihrija sot ka mbushur plot 54 vjet. Ajo është e martuar me Naim Abazin dhe kanë një...

Një i mitur në Prizren sulmohet nga disa persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i mitur ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga 5,6 persona tjerë, po ashtu të mitur. Rasti ka...

Operohet pronari i argjendarisë që u plagos në Prizren, operimit do t’i nënshtrohet edhe djali i tij

Gjendja shëndetësore e dy të plagosurve në tentim-grabitjen e mbrëmjes së kaluar në Prizren është nën kontroll. Kështu tha për Klankosova.tv drejtori i Spitalit Rajonal...

Zbulohet plani i hajnave pasi dështuan të vjedhin në argjendarinë në Prizren, ja si ranë në duart e policisë

Policia Rajonale e Prizrenit dhe Prokuroria Themelore e Prizrenit, me anë të një konference për media kanë zbuluar detaje për tentim-grabitjen në një argjendari...

Mësohet emri i të arrestuarit tjetër për plagosjen dhe tentim grabitjen në Prizren

Leutrim Latifi është njëri nga të arrestuarit lidhur me tentim grabitjen dhe plagosjen e dy pronarëve të argjendarisë në Prizren, mbrëmjen e së hënës. Sinjali...

Milan-i ka gati 80 milionë euro për të “blinduar” tre futbollistë

Pasi humbën Donnarumma-n dhe Calhanoglu-n me parametra zero, në afatin e fundit kalimtar veror, drejtuesit e klubit të Milan-it nuk donë që të bëjnë...

Nisma i fiton zgjedhjet në Malishevë

Ekrem Kastrati i Nismës Socialdemokrate ka dal fitues i zgjedhjeve në Komunën e Malishevës, shkruan Gazeta Express.   Ai ka marr 10.394 vota, teksa kundërkandidati i...

Chelsea në bisedime me Wesley Fofana

Kampionët në fuqi të Evropës, Chelsea, janë në bisedime me mbrojtësin e Leicester City-t, Wesley Fofana. Këtë e bën të ditur Foot Mercato dhe Leicester...

“Grevë tri javore”, paralajmërimi i Jasharajt për Qeverinë

“Grevë tri javore”, paralajmërimi i Jasharajt për Qeverinë Në Kosovë protestat kohët e fundit janë bërë të shpeshta. Ato po përdoren për të shprehur pakënaqësitë,...

Një lexim i ndryshëm për disfatën e Vetëvendosjes

Andi Bushati Euforia e kundërshtarëve të përjetshëm për disfatën e Vetëvendosjes në zgjedhjet lokale në Kosovë, në pamje të parë, duket sikur është e përligjur....

Lajmet e Fundit