-4.2 C
Prizren
E hënë, 24 Janar, 2022

Neymar përsëri në krye të kritikave

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Neymar, u pa duke bërë festë fundjavën e kaluar në Sao Paulo, përpara ndeshjes kualifikuese të Brazilit për Kupën e Botës 2022 kundër Argjentinës të martën.

Sulmuesi brazilian u detyrua të largohej nga dueli për shkak të një dëmtimi i cili nuk e pengoi atë të dilte jashtë për të festuar. Pas ndeshjes me skuadrën e Lionel Messit, emisioni sportiv brazilian ‘Os donos da bola’ publikoi imazhe të natës së Neymar në Sao Paulo, me prezantuesin që ankohej për qëndrimin e sulmuesit të PSG. “Me dhimbje ngjitëse mund të luani”, tha Neto, transmeton abcnews.al.

“Me dhimbje muskulore mund të luani. Me një problem metatarsal mund të luash. Unë e prisha timin dhe është e mundur të luash. Por, kushdo që ka dhimbje në aduktor ose dhimbje muskulore nuk kërcen ashtu.”

Neymar kundër kritikëve të tij

Ishte vetëm tre javë më parë kur Neymar sulmoi ata që e kanë kritikuar jetën e tij jashtë fushës pa u fokusuar në performancën e tij aktuale në të.

“Unë flas për respekt sepse njerëzit thonë “Ah, Neymar nuk kujdeset për veten, Neymar është ky, Neymar është ai”, tha ai në një intervistë për kanalin YouTube Fuir Clear.

“Si mund të jesh në krye për 12 vjet pa u kujdesur për veten? Askush nuk e merr këtë. Unë di të kujdesem për veten. Kam një fizioterapi dhe një trajner fitnesi me vete praktikisht 24 orë në ditë. Për çfarë, pa asnjë arsye? Dal kur mundem, dal kur është e mundur, kur e di që nuk do të kem stërvitje të nesërmen. Nuk do të ndaloj asgjë. Cili është problemi?

Duhet të më kritikoni për atë që bëj në fushë. Atje ju lejoj të flisni. Por jo për atë që bëj jashtë saj.”

Më Shumë

“Nuk i kam takuar ende” Adriana Matoshi rrëfen si reaguan prindërit e të dashurit 20 vite më të ri

Goca dhe Gra – Adriana Matoshi ka dhënë një ditë më parë një intervistë, ku ka folur për sëmundjen e rëndë që iu rikthye...

Horoskopi për ditën e sotme, 23 janar 2022

Parashikimi i yjeve për ju sot. Dashi Motivoni veten për të qenë më optimistë. Kjo do të rrisë besimin dhe përshtatshmërinë tuaj. Kjo është një ditë...

Prizreni 16 fiton në Ligën Unike

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Kamza Basket me rezultat 86:95 (17:26, 7:22, 33:23, 29:24), në kuadër të xhiros së tetë të Ligës Unike. Fillimi...

Tufë derrash shkaktojnë aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ – lëndohet shoferi i automjetit

Tufë derrash të egër kanë shkaktuar aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”, Aksidenti ka ndodhur afër fshatit Duhel të Suharekës, si pasojë ngasësi i automjetit...

Letër nga burgu e Pjetër Arbnori për mbesën

Pjetër Arbnori lindi më datë 18 janar të vitit 1935. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, forcat partizane vranë babain e tij. Në këtë ditë kujtojmë...

Fyeu presidentin Erdogan me një proverb, arrestohet gazetarja

  Një gjykatë në Turqi urdhëroi që gazetarja e njohur Sedef Kabas të qëndrojë në burg në pritje të gjyqit për fyerje të presidentit të...

Në 27 shkolla të Kosovës po mbahet mësim online, një e mbyllur

Janë 27 shkolla të vendit që do të zhvillojnë mësim online për shkak të rritjes së rasteve pozitive me COVID-19. Kështu tregoi zëvendësministri i Arsimit,...

Moti këtë javë: Reshje bore, ngrica dhe temperatura deri në -13 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave do të ketë mot të ftohtë, raporton Express Në njoftimin e IHK-së bëhet...

Aksident i rëndë në Itali, vdesin 5 të rinj

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku si pasojë kanë humbur jetën 5 persona, katër djem dhe një vajzë. Mediat vendase bëjnë me dije...

Detaje të reja të aksidentit me autobus në Kroaci ku humbën jetën 10 kosovarë

Prokuroria komunale në Slavonski Brod ka ngritur aktakuzë kundër një shtetasi të Kosovës për aksidentin e rëndë në verën e kaluar, ku vdiqën 10...

Shtohen rastet me COVID në Shqipëri, 6 humbje jete në 24 orë

Fluksi me raste të shtuara në valën e radhës të pandemisë së COVID-19 vijon në Shqipëri, ku në 24 orët e fundit, gjashtë persona...

Djali i shkon në zyre babait për t’ia uruar mandatin e tretë qeverisës në Rahovec

Etnik Latifi, djali i kryetarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifit, ka shkuar në zyre për t’ia uruar babait mandatin e tretë qeverisës në...

Ndërron jetë nënoficeri i FSK-së

Ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterë i parë Besim Bajraktari, pas një sëmundjeje të rëndë sot në...

Inter Miami të interesuar për Luis Suarez

Inter Miami i David Beckham, kanë shprehur përsëri interesim për sulmuesin e Atletico Madrid-it, Luis Suarez. Inter Miami humbi në play-off sezonin e kaluar dhe...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohen se mashtruan me viza pune në agjencinë e tyre të punësimit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, nga muaji qershor i vitit 2021 ka qenë duke hetuar një rast të mashtrimit nga një agjenci...

Milan-i dorëzohet për yllin holandez

Objektivi kryesor i klubit të Milan-it në këtë afat kalimtar dimëror, ishte transferimi i futbollistit të Lille, Sven Botman. Mirëpo, sipas asaj që raportojnë mediat...

Lajmet e Fundit