9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Një tërmet me fuqi prej 5.6 magnitudë godet Greqinë

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 5.6 magnitudë ka goditur para pak çastesh Greqinë.

Siç raporton qendra evropiane e sizmologjisë EMSC, epiqendra e tërmetit ishte pesë kilometra në thellësi të detit dhe 132 kilometra në jug të qytetit Gytheia, transmeton Telegrafi.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo viktima nga autoritetet greke.

Ndërkaq nuk është përjashtuar mundësia e një cunami, që do të mund të shkaktonte dëme të mëdha. /Telegrafi/

Më Shumë

Dhunë psikike/Gruaja e raporton bashkëshortin e saj në plicinë e Prizrenit

Dje në Prizren rreth orës 15 një grua ka raportuar se bashkëshorti i saj ka shkaktuar dhunë psikike ndaj saj pasi kishin mosmarrëveshje mes...

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Lajmet e Fundit