3.6 C
Prizren
E martë, 9 Mars, 2021

Një top sulmues evropian pritet ta zëvendësojë Mbappen te PSG

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është bërë një nga emrat më të mëdhenj në futboll në vitin 2021. Ai ishte qartësisht një yll i dëshmuar tashmë, por paraqitja e tij e fundit me het-trick kundër Barcelonës e rriti atë shumë më tepër.

Tani, PSG e di se do të duhet ta shesë atë shumë shpejt nëse nuk dëshiron ta humbasë me kosto zero në qershor të vitit 2022, kur skadon kontrata e tij, derisa negociata për rinovimin e saj nuk janë aspak të lehta.

Kjo është arsyeja pse PSG duhet të përcaktojë dy çështje kryesore, së pari duhet të marrin një çmim për lojtarin dhe një zëvendësim. Hapi i parë është ndërmarrë tashmë.

Klubi ka deklaruar se ata do të kërkojnë 200 milionë euro për këdo që dëshiron ta blejë yllin 22-vjeçar, përcjell KosovaPress.

Tani, për sa i përket zëvendësimeve, PSG duhet të shikojë përmes agjentëve të saj dhe të vendosë se çfarë lloj sulmuesi do të kërkojnë. Mbi të gjitha, askush nuk ka ritmin dhe shpejtësinë që Mbappe ka, por mund të ketë disa opsione të mira.

Ata dyshohet se kanë zgjedhur një sulmues të madh që mund të kushtojë 210 milion dollarë sipas çmimit që “Mirror” raportoi se klubi i tij do të kërkojë.

Po flasim për sulmuesin e Tottenham Hotspur Harry Kane. 27-vjeçari do të ishte njeriu për të cilin PSG mund të sforcohet ekonomikisht për të mbajtur të freskët repartin sulmues.

Më Shumë

Prizren, 37 raste të reja me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3,192 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të...

Ja sa vota mori Hatim Baxhaku

Kandidati i LDK-së, Hatim Baxhaku, nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Ai, në zgjedhjet e 14 shkurtit ka marrë 3678 vota. Baxhaku në...

Tërmeti dridh sërish Greqinë

Një tërmet ka dridhur sërish Greqinë, për të dytën herë gjatë së mërkurës. Tërmeti prej 5,1 ballësh ndodhi rreth orës 19:24, sipas kohës lokale, në...

Tetë kandidatët më të votuar të AAK-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit, ndërsa Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka fituar 7.07 për qind...

Liverpool thyen rekordin e zi 129 vjeçar

Rekordi negativ i Liverpoolit këtë sezon në Ligën Premier ka goditur një pikë të re, pasi Reds tani kanë humbur pesë ndeshje radhazi të...

Sulm seksual në Prizren

Policia ka raportuar se në Prizren ishte ndaluar një veturë ku në të gjendej një burrë dhe një e mitur, që dyshohet se ishte...

PZAP-ja pezullon gjashtë komisionarë të një vendvotimi në Suharekë, urdhëron rinumërim të votave

Paneli Zgjedhor i Ankesave e Parashtresave (PZAP) ka aprovuar kërkesën e Albena Reshitajt të AAK-së për të rinumëruar votat e saj në qendrën e...

Vjedhin para e stoli ari në një shtëpi në Malishevë

Një person ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij ku kanë vjedhur para të gatshme dhe stoli ari. Sipas raportit...

Profesori Gani Rudaj propozon heqjen e lëndës së gramatikës në shkollat e mesme

Gani Rudaj, profesor i Gjuhës dhe i letërsisë propozon që në shkollat e mesme të hiqet programi ku ka të bëjë për gramatikën. Ai, në...

Për katër muaj, Qeveria pati më shumë shpenzime se të hyra

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar llogaritë qeveritare të Kosovës në bazë tremujore, ku thuhet se shuma e të hyrave të Qeverisë në...

Arrihet marrëveshja mes Joshua dhe Fury, për luftën për titullin e kampionit të padiskutueshëm

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshje për të luftuar për titullin e kampionit të padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë dhe...

Drita Millaku kandidatja më e votuara në Prizren

Kandidatja për deputete nga LVV-ja në Prizren, Drita Millaku ka marrë 14 mijë e 692 vota, në zgjedhjet e 14 shkurtit. Millaku është njëra nga...

Vdes 4-vjeçari nga Malisheva, u godit në një aksident trafiku

Një fëmijë 4-vjeçar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra në një aksident të ndodhur në fshatin Carrallukë të Malishevës. Policia ka njoftuar se...

Kadri Kryeziu nuk arrin të bëhet deputet

Ish gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Kadri Kryeziu nuk ka arritur t’i marr votat e mjaftueshëm në zgjedhjet e 14 shkurtit për të...

Detaje nga plagosja e dy qytetarëve në Dragash

Tre persona janë arrestuar, njëri prej tyre zyrtar policor të cilët pas një përleshje fizike, zyrtari policor ka përdorur armën me ç ‘rast i...

Trepça regjistron fitore ndaj Bashkimit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me shifrat 88:72 (26:13, 17:29, 23:14, 22:16), në kuadër të javës së 22-të në FIVE STAR Superligën e...

Lajmet e Fundit