10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Një viktimë dhe 582 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se për 24 orë, një person ka vdekur dhe janë shënuar 582 raste të reja me COVID-19 nga 1 mijë e 233 testime të bëra.

Sipas ministrisë të shëruar janë 635 persona.

Kurse, raste aktive në total janë 9 mijë e 240 raste.

Ministria ka njoftuar gjithashtu se në 24 orët e fundit nuk është vaksinuar asnjë person, ndërsa numri total i dozave të administruara është 1 milion e 833 mijë e 534 euro.

Kosova po përballet me rritje të rasteve me coronavirus si dhe pacientë të cilët po marrin trajtim mjekësor nëpër spitalet e vendit.

Më Shumë

Erdogan falënderon Kosovën për ndihmën e dhënë gjatë tërmetit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka shkruar presidentes së Kosovës Vjosa Osmani. Erdogan përmes një letre e ka falënderuar Osmanin, për ndihmën e...

Rrahja e 37-vjeçarit në Prizren, arrestohet i dyshuari i dytë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dytë për një rast të lëndimit trupor që ka ndodhur më 23 mars në...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit