14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Nxënësit e Prizrenit, me armë e thika në brez

ArmaaaaPolicia në Prizren, ka konfiskuar një pistoletë, tetë thika si dhe një numër të konsiderueshëm të shufrave metalike tek nxënësit e shkollave në këtë qytet.
Konfiskimi i tyre është bërë pas një kontrolli, që policia ka zhvilluar në autobusët e linjës, Rahovec- Prizren, Suharekë – Prizren dhe Gjakovë- Prizren, me të cilët udhëtojnë nxënësit e shkollave të mesme.

Drejtori Rajonal i Policisë major , Nexhmi Krasniqi tha se gjatë operacioni është sekuestruar një pistoletë e tipit “Zastava” 6.35 mm, me një karikator, si dhe gjashtë fishekë të tjerë rezervë.

Thika5-22
“Kjo armë i është gjetur nxënësit , A. R, që udhëtonte nga Gjakova për në Prizren,me autobusin e kompanisë “ Meti- Turs””
“Po ashtu janë sekuestruar një numër i madh i shufrave metalike, dhe 8 thika”.

Në këtë operacion janë kontrolluar 66 autobusë me 1462 nxënës. Nxënësi A. R, i vitlindjes 1994-tër, të cilit i është gjetur arma, me urdhër të prokurorit i është lëshuar masa e arrestit për 48 orë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Hazrollaj, ‘Ylli i javës’ në Superligë

  Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 22-të në...

Lajmet e Fundit