17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Nxënësit e Prizrenit, me armë e thika në brez

ArmaaaaPolicia në Prizren, ka konfiskuar një pistoletë, tetë thika si dhe një numër të konsiderueshëm të shufrave metalike tek nxënësit e shkollave në këtë qytet.
Konfiskimi i tyre është bërë pas një kontrolli, që policia ka zhvilluar në autobusët e linjës, Rahovec- Prizren, Suharekë – Prizren dhe Gjakovë- Prizren, me të cilët udhëtojnë nxënësit e shkollave të mesme.

Drejtori Rajonal i Policisë major , Nexhmi Krasniqi tha se gjatë operacioni është sekuestruar një pistoletë e tipit “Zastava” 6.35 mm, me një karikator, si dhe gjashtë fishekë të tjerë rezervë.

Thika5-22
“Kjo armë i është gjetur nxënësit , A. R, që udhëtonte nga Gjakova për në Prizren,me autobusin e kompanisë “ Meti- Turs””
“Po ashtu janë sekuestruar një numër i madh i shufrave metalike, dhe 8 thika”.

Në këtë operacion janë kontrolluar 66 autobusë me 1462 nxënës. Nxënësi A. R, i vitlindjes 1994-tër, të cilit i është gjetur arma, me urdhër të prokurorit i është lëshuar masa e arrestit për 48 orë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Edy Reja nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

“Nuk do të ketë një divorc të sforcuar me Edy Reja-n”, kështu u shpreh Armand Duka përpara sfidës me Izraelin, sigurisht kjo ishte një...

Që nga sot, mot më i ftohtë

Javë më e ftohtë, kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Nga dita e martë do të mbajë mot më i ftohtë, me vranësira e...

Lajmet e Fundit